4. Rejon Wsparcia Teleinformatycznego SP
Starszy Podoficer Kierownictwa

st. chor. Leszek KUC

tel. 261 828 848
kom. 519 039 402

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

st. chor. Leszek Kuc jest absolwentem Szkoły Chorążych Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu

 

 

 

Przebieg służby


Po ukończeniu Szkoły Chorążych w 2000 roku zawodową służbę wojskową rozpoczął w Węźle Łączności Dowództwa Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej w Warszawie, na stanowisku Dowódca Radiostacji. Następnie w latach 2001-2006 pełnił obowiązki służbowe w Centralnym Węźle Łączności Sił Powietrznych na kolejnych stanowiskach służbowych: Chorąży Sekcji Technicznej i Starszy Technik w Stacji  Komutacji i Teletransmisji. Lata 2006-2011 to służba w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych na stanowisku: Kierownik Stacji Komutacji i Teletransmisji . Od 2011 roku zajmował  stanowisko służbowe Podoficer Specjalista   w Sektorze Zabezpieczenia Teleinformatycznego. W  2016 roku został  wyznaczony na stanowisko Starszy Podoficer Kierownictwa w 4.Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych w Warszawie.

 

W trakcie służby wojskowej wyróżniany odznaczeniami resortowymi (medale: Za Zasługi dla Obronności Kraju, Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny).
Posiada również III klasę kwalifikacyjną w specjalności wojskowej eksploatacja systemów łączności.
Starszy chorąży Leszek Kuc jest absolwentem  Wyższej Szkoły Menedżerskiej na Wydziale Zarządzanie. Posiada znajomość języka angielskiego na poziomie 2.

 

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych