4. Rejon Wsparcia Teleinformatycznego SP
Aktualności
Zakończenie praktyk
02.05.2014
W dniu 30 kwietnia br., odbyło się pożegnanie czterech uczniów odbywających miesięczne praktyki zawodowe.


Uroczysta zbiórka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja była doskonała okazją na pożegnanie uczniów z Technikum Łączności przy Zespole Szkół nr 37 w Warszawie, którzy zgodnie z porozumieniem o współpracy, w dniach od 28 marca do 30 kwietnia br. odbywali praktyki zawodowe w 4. Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego sił Powietrznych.


W trakcie praktyki uczniowie zapoznali się z faktycznymi aspektami elektroniki, techniki cyfrowej oraz informatyki. Podczas pobytu w Sektorze Zabezpieczenia Teleinformatycznego uczniowie poznali zasady obsługi technicznej oraz oprogramowania sprzętu teleinformatycznego. Zajęcia w Warsztacie Technicznym pozwoliły zapoznać się z metodami testowania i diagnozowania sprzętu informatycznego oraz sposobami usuwania uszkodzeń i napraw sprzętu teleinformatycznego.
Praktykanci szkolili się również w Stacji Obsługi Teleinformatycznej, gdzie zaznajomili się z montażem urządzeń transmisji danych oraz pomiarami eksploatacyjnymi linii teletransmisyjnych, zarówno miedzianych jak i światłowodowych.


Dzięki uprzejmości 1 Bazy Lotnictwa Transportowego, oprócz technicznego aspektu zdobywania wiedzy fachowej, uczniowie mieli okazję obejrzenia śmigłowców transportowych funkcjonujących w 1. Bazie oraz zwiedzenia Sali Tradycji. Zapoznali się również z historią oraz dorobkiem minionych lat funkcjonowania tej jednostki.


Podczas spotkania kończącego praktyki Szef 4. RWT SP ppłk Czcibor Ziemowit Powęska oraz opiekun praktyk mjr Zbigniew Sulima wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy oraz wyrazili nadzieję, że wyniesiona z praktyk wiedza i doświadczenie pozwolą na osiągniecie lepszych wyników w nauce, jak i być może zachęci do wstąpienia w szeregi żołnierzy lub pracowników wojska 4. RWT SP.


Na zakończenie praktykanci dokonali wpisu do Księgi Pamiątkowej a następnie wystąpili we wspólnym zdjęciu pamiątkowym razem z zebranymi w tym dniu żołnierzami i pracownikami wojska.


Galeria


Tekst: st. chor. Jacek OSTANEK
Zdjęcia: pani Milena POŁAWSKA,  st. chor. Jacek OSTANEK

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych