4. Rejon Wsparcia Teleinformatycznego SP
Aktualności
Podoficerski dzień
25.09.2015
W środowy poranek 23 września br., rozpoczęło się spotkanie i jednocześnie szkolenie podoficerów 4. RWT SP w ramach realizowanego raz w kwartale „Dnia Podoficera”.

Bardzo ważnym elementem każdego „Dnia podoficera” jest spotkanie Szefa Rejonu z podoficerami. Tak było i tym razem. Ppłk Czcibor POWĘSKA, podczas spotkania przekazał nam kilka cennych informacji i komunikatów, m.in. w sprawach związanych z planowanymi zmianami w strukturach łączności i informatyki, funkcjonowanie Rejonu w trakcie remontu budynku oraz inne ważne dla podoficerów sprawy. Wyraził również uznanie dla podoficera, który w ostatnim czasie zorganizował akcję charytatywną i przebiegł z Morskiego Oka na Hel aby pomóc w ten sposób drugiemu człowiekowi. Na koniec podziękował wszystkim podoficerom za codzienną żołnierską służbę i poświęcenie w realizacji trudnych zadań, które jak ocenił są realizowane na wysokim poziomie.
W dalszej części spotkania odbyło się praktyczne szkolenie z przedstawicielami Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej nt. „Przyczyny i skutki wypadków drogowych z wykorzystaniem symulatora. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia prowadzenia pojazdów mechanicznych w różnych sytuacjach i warunkach pogodowych, z uwzględnieniem wpływu alkoholu na organizm. Można było również przetestować swoje możliwości w alkogoglach pokonując krótki odcinek z przeszkodami. Szkolenie miało charakter prewencyjny, edukacyjny i pokazowy oraz miało na celu uświadomić podoficerów jaki wpływ ma alkohol na organizm człowieka.

Następnie szkolenie przebiegało zgodnie z planem, który zakładał tematykę ściśle związaną z problemami i sprawami dotyczącymi służby podoficerów, takie jak: podnoszenie kwalifikacji, limity awansowe, uzyskiwanie klas kwalifikacyjnych oraz nastroje środowiska podoficerskiego.
Kolejny „Dzień Podoficera” odbędzie się w miesiącu listopadzie 2015 roku.


Tekst: st. chor. Jacek OSTANEK
Zdjęcia: st. chor. szt. Rafał BYCZEK, st. chor. Jacek OSTANEK

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych